Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při izolaci chalupy proti vlhkosti 1/2

Čeho se vyvarovat při izolaci chalupy proti vlhkosti 1/2

Ilustrační foto

Problém nepodceňujte

Jedním z hlavních problémů, kterému byste se měli rozhodně vyvarovat, je podceňování daného problému. Pokud jde o vlhkost, neměli byste její řešení jakkoliv oddalovat a je třeba začít jednat skutečně co možná nejdříve. Důvodů proto je hned několik. Když se totiž vlhkost dostává do objektu, může to znamenat hned několik komplikací:

·         Špatné klima v interiéru
·         Množení plísní
·         Zhoršení technického stavu

Nechte si poradit od odborníků

Pamatujte na to, že v některých případech nemusí být izolace chalupy proti vlhkosti nezbytností. I když se vám může zdát, že vlhkost je problém, v praxi to znamená, že se jedná o stav naprosto běžný. Jsou totiž situace, kdy dům vlhkost jednoduše potřebuje. Záleží hlavně na typu domu, na technologii stavby a použitých materiálech. Jsou situace, kdy izolace může vést ke zkáze domu.

Vyberte správný typ izolace

Vyvarujte se toho, že si typ izolace vlhkého zdiva vyberete podle sebe. Vždy je třeba najmout zkušenou firmu, která má s danými realizacemi bohaté zkušenosti. Dokáže velmi dobře zhodnotit daný stav a doporučit vhodné řešení. To může být spojeno třeba i s tím, jakým způsobem a jakou technologií se bude stavba podřezávat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: chalupa, rekonstrukce, vlhkost, izolace

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme