Reklamní pozice premium odkaz

Čeho se vyvarovat při izolaci chalupy proti vlhkosti 2/2

Čeho se vyvarovat při izolaci chalupy proti vlhkosti 2/2

Ilustrační foto

Klasická izolace chalupy není vždy nutností

Jsou případy, kdy není nutné realizovat klasické izolační práce, spojené s řezáním do základů a umístěním izolačního materiálu. Vyvarujte se takovým zbrklým rozhodnutím. Někdy úplně postačí provést jednoduchou hydroizolaci v okolí domu, pokud se zde drží vlhkost. Stačí vykopat například jenom příkop pro odvod nadměrného množství vody.

Vyvarujte se izolaci z vnitřní strany

Pokud už je nutnost izolace nevyhnutelná, je třeba také zvolit správné místo, kde bude realizována. V tomto směru platí, že pokud to není nezbytně nutné, měli byste se vyvarovat řešení, kterým je izolace z vnitřní strany chalupy – tedy z interiéru. Vždy je správné izolovat tam, kde voda začíná do zdiva pronikat – tedy v oblasti obvodového pláště.

Zvolte profesionála

Pamatujte, že izolace chalupy proti vlhkosti může být poměrně náročnou činností. Vyvarujte se proto stavu, kdy by byla realizace prováděna svépomocí, a to někým nezkušeným. Správnou volbou je oslovení profesionála, který navíc bude spojený s jistotou, že bude mít v tomto oboru skutečně dostatek potřebných zkušeností a znalostí. Jedině tak bude výsledek dokonalý a vlhkost v interiéru brzy vymizí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: chalupa, izolace, vlhkost

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme