Reklamní pozice premium odkaz

Na co nezapomenout při zazimování chalupy

Na co nezapomenout při zazimování chalupy

Ilustrační foto

Většina chalupářů jezdí na chalupu jenom od jara do podzimu. Proto právě na podzim přichází doba zazimování. Na co přitom nezapomenout?

Vypuštění vody

Je nutné vypustit vodu, pokud ji máte rozvedenou ze studny nebo od vodoměru do chalupy. Jinak vzniká riziko, že by voda mohla v trubkách, bateriích nebo bojlerech zmrznout a poškodit je. 

Uklizení místností

Nejde ani tak o úklid prachu nebo nečistot, jak o o odstranění zbytečných lákadel pro zloděje. Snažte se proto eliminovat riziko, že při nakouknutí do oken bude vidět televize, rádio nebo jiná lákadla. Mezi ně patří i konzervy s jídlem, alkohol apod.

Vyčištění okapů

Jestliže máte okolo chalupy vzrostlé stromy, zkontrolujte, zda nejsou žlaby zanesené listím. Kdyby byly a nechali jste je, mohly by přetékat a zvyšovat vlhkost zdí.

Promazání zámků

Všechny visací zámky dobře promažte olejem. Během zimních měsíců by mohly zkorodovat a nemusely byste je na jaře odemknout.

Shrabání listí

Nenechávejte ležet listí na zahradě. Snadno se pod ním vytvoří plíseň, která poškozuje trávník.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: chalupa, chata

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme