Reklamní pozice premium odkaz

Také o staré hodiny se musíte starat. Zapomeňte však na vodu a chemikálie

Také o staré hodiny se musíte starat. Zapomeňte však na vodu a chemikálie

Ilustrační foto

Dnes už jsme hodně zhýčkaní moderními trendy a vychytávkami, k nimž se bezpochyby řadí i digitální hodiny. O ty není nutné nijak zvlášť pečovat. Většina z nich funguje na tužkové baterie a představují vlastně spotřební zboží. Jakmile se rozbijí, vyplatí se je vyhodit a pořídit si nové. Oproti tomu starožitné hodiny vyžadují důkladnou péči. Není to jenom kus dřeva a železa, neboť staré hodiny mají duši.

Staré hodiny jsou jednoduché, ale funkční

Staré hodiny mají logické a velice jednoduché mechanismy. Přesto dokonale fungují, a to často i po několika desetiletích. Ne nadarmo se totiž říká, že v jednoduchosti je krása. Při pohledu do hodinového strojku jasně vidíte, co které kolečko dělá, což je naprosto fascinující. I když patří mechanismus starých hodin k těm jednodušším, je nutné se o něj patřičně starat. Hodinářské řemeslo stále nevymřelo, ba co víc, hlásí se k němu stále více mladých lidí.

Velkou výhodou starých hodin je právě jejich jednoduchost. Dokážou fungovat i několik desítek let po svém vyrobení, čehož moderní přístroje nejsou schopné. Pokud starožitným hodinám dopřejete odpovídající péči, budou si jejich tikot užívat ještě vaše vnoučata. Hodiny z historismu nebo neobaroka jsou navíc esteticky perfektně vyvedené, takže se okamžitě stanou centrem místnosti.

Jak se o starožitné hodiny starat?

Domácí péče o starožitné hodiny je celkem jednoduchá. Pamatujte si jednoduché pravidlo – zapomeňte na vodu a chemikálie. Dobové dřevo by vám za použití moderních čisticích přípravků určitě nepoděkovalo. Bohatě postačí pravidelné otírání prachu suchým hadříkem, popřípadě prachovkou. Jednou za čas dřevo ošetřete speciálním lakem nebo včelím voskem, aby byl ochráněn povrch hodin.

Kde starožitné hodiny koupit?

Vlastnictví starožitných hodin je krásné. V dnešní uspěchané době neexistuje mnoho lepších způsobů k relaxaci, než je posezení u krbu a kochání se nádhernými hodinami z 19. století. Opravdu pěkné starožitné hodiny ovšem neseženete v garážovém výprodeji nebo internetové aukci. Určitě je lepší hodiny vybírat osobně ve specializovaném Antiku. Na webových stránkách si nejprve vyberete kousek, který se vám líbí, a poté jednoduše kontaktujete zástupce Antiku.

Následuje schůzka v centrálním skladu uprostřed Prahy, kde se přesvědčíte o stoprocentní funkčnosti hodin a o jejich estetické dokonalosti. Pokud se vám budou líbit, můžete si je prakticky okamžitě odvézt. Bude-li se jednat o větší hodiny, není problém objednání dopravy. Hodiny jsou zabaleny do několika ochranných vrstev, aby nedošlo při přepravě k jejich poškození.

Starožitné hodiny poslouží stejně jako ty moderní, ale na rozdíl od nich mají styl a nesou tajemství historie. Pokud chcete oživit svůj interiér, určitě si pořiďte staré hodiny, ale nezapomeňte se o ně pečlivě starat.

 

Reklamní článek

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: antikjonas.cz

Štítky: bydlení, dekorace, pr

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme