Reklamní pozice premium odkaz

Jak odstranit graffiti ze zdi 1. díl

Jak odstranit graffiti ze zdi 1. díl

Ilustrační foto

Vysokotlaké a parní čističe

Graffiti se nejčastěji malují různými typy sprejů, fixů, ale i klasickými barvami. Existují však i malby rtěnkou, křídou, cihlami apod. Odstranění se tedy odvíjí podle použitého materiálu k malování, ale také podle povrchu fasády. Graffiti se musí oddělit od zbytku fasády. K tomuto účelu se dají používat vysokotlaké a parní čističe, které použijete běžným způsobem na poškozené povrchy.

Odstranění pomocí kartáčů

K mechanickému odstraňování patří kartáče a jiné metody s abrazivním charakterem. Vynikajícího účinku pomocí kartáčování se dosáhne hlavně tam, kde došlo k pomalování křídou a jinými méně náročnými materiály. Povrch však zůstane po kartáčích poškozen, když se fasáda pokryla nápisy a obrázky odolnými druhy barviv a sprejů. Po vyčištění jsou potom místa vybledlá a odřená.

Kombinovaná metoda odstranění

K odstranění graffiti se nejprve použijí speciální chemické látky – rozpouštědla, které se aplikují podle návodu od výrobce. Jakmile dojde ke změknutí nebo nabobtnání nápisu, přejde se k chemickému odstranění pomocí setření, vykartáčování či jiného druhu čištění. Zde závisí na výběru vhodného čistícího prostředku, který by se měl odvíjet podle druhu povrchu a jeho nasákavosti.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: návod, zeď, oprava, čištění

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme