Reklamní pozice premium odkaz

Jak odstranit graffiti ze zdi dokončení

Jak odstranit graffiti ze zdi dokončení

Ilustrační foto

Ošetření nasákavé omítky

Jestliže budete odstraňovat graffiti z klasické nasákavé omítky, doporučuje se použití impregnační látky, kterou může být silikátová barva nebo vosk. Voskový prostředek k impregnaci naneste pomocí vysokotlakého stříkacího zařízení. Následně se graffiti odstraní jen horkou vodou, která bude pod tlakem. Společně s graffiti však zmizí i aplikovaný vosk, proto musíte posléze přistoupit k novému nánosu vosku.

Odstranění pomocí silikátových barev

Silikátové barvy vynikají svou prodyšností a jejich použití se doporučuje hlavně na historické budovy poškozené graffiti nápisy a obrazci. Barva se aplikuje podle návodu na omítku, ale následně se nedá z povrchu odstranit a musí se udělat nový nátěr. K výhodám patří, že obsahuje speciální pojivo v podobě draselného vodního skla, díky čemuž umí zpevnit i starší a méně kvalitní omítky.

Čištění tryskáním

K účinným abrazivním metodám se řadí i tryskání. Provádí se tak, že se směs vody a písku tryská na poškozené místo. Pokud se jemná písková zrnka vyšlou vysokou rychlostí proti stěnám, dobře se graffiti odstraní z fasády. Zvolení čistící metody závisí na fasádním povrchu. Z mechanických metod můžete používat i odstraňování škrabkou.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: čištění, návod, zeď

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme