Reklamní pozice premium odkaz

Jak opravit díru v sádrokartonu 1/2

Jak opravit díru v sádrokartonu 1/2

Ilustrační foto

Zatmelení díry v sádrokartonu

K poškození sádrokartonu může dojít poměrně snadno, protože jde o křehký stavební materiál.
Zatmelení se provádí u menších děr, rýh, poškození, anebo u prostupů kabelů. Budete využívat speciální tmel na sádrokarton a výztužnou sádrokartonovou pásku. Začněte tím, že pásku zatlačíte do místa, kam jste si předem nanesli slabší vrstvu tmelu na sádrokarton.

Další vrstva tmelu na sádrokarton

Jakmile dokončíte první tmelovou vrstvi, nechte ji částečně zavadnout a naneste další vrstvu tmele používaného na sádrokarton. Nyní budete čekat, až dojde ke kompletnímu zaschnutí místa, které jste právě opravovali. Posléze přejděte k zabroušení – vše udělejte do čista a vrstva musí být dostatečně hladká. Pak už opravené místo jenom přemalujte a je hotovo.

Oprava pomocí kusu desky ze sádrokartonu

Větší díry se již nedají opravit tmelem a výztužnou páskou, musíte se zaměřit na aplikování záplaty na sádrokarton nebo kus desky ze sádrokartonu. Jednoduchou opravu začněte tím, že se do díry vloží kousek sádrokartonového profilu, který jste si předem uřízli. Šrouby na sádrokarton se přichytí do původních sádrokartonových desek, kde se nachází díra nebo jiný druh poškození.
Poté se využije kousek sádrokartonové desky – vzniklá díra se upraví na potřebný tvar, hrany se šikmo seříznou.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: návod, oprava

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme