Reklamní pozice premium odkaz

Jak opravit díru v sádrokartonu 2/2

Jak opravit díru v sádrokartonu 2/2

Ilustrační foto

Záplata s hranami

Dále se budete věnovat vyříznutí stejného tvaru ze sádrokartonové desky. Poslouží jako záplata s hranami. Hrany se seříznou do tvaru písmene „V", aby se mohlo realizovat dobré usazení této sádrokartonové záplaty. Kus desky použijeme jako záplatu a osadí se do díry na stěně. Také je možné osazení pro strop. Následně se přišroubuje k profilu sádrokartonu, který je už přidělaný u stropu nebo ve stěně pomocí šroubů.

Přišroubování desky

Pomocí stejných šroubů se nachystejte k přišroubování kusu sádrokartonové desky k profilu. Pokračujte spojením obou desek přetmelením. Další činností je vyplnění spár, což udělejte skutečně důkladně. Jakmile vše dobře zaschne, pusťte se do překrytí pomocí výztužné pásky na sádrokarton. Všechno se znovu přetmelí a nechá dokonale zaschnout. Konečnou úpravou je zabroušení až na hladký povrch.

Samolepící záplata

K nejmodernějším způsobům opravy děr a jiných poškození je použití speciální samolepící záplaty na sádrokarton. Jde o rychlý způsob, kdy se sundá zakrytí samolepící strany, nalepí se na místo s dírou, vše se přetmelí. Dále se perforovanou částí protlačí tmel a čeká se na zaschnutí.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: návod, oprava, rekonstrukce, stavba

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme