Reklamní pozice premium odkaz

Návod, jak vyčistit komín 1/2

Návod, jak vyčistit komín 1/2

Ilustrační foto

Začněte chemickým čističem

Ideální pomocník každého, kdo hledá rady, jak vyčistit komín, je chemický čistič. Jeho použití je velmi jednoduché, jelikož ho jednoduše spálíte v kamnech. Tím se naruší saze v komíně a ten půjde jednoduše vyčistit. Samozřejmě platí, že po spálení daného produktu již přestaňte topit a počkejte zhruba 12 hodin na vychladnutí komínu.

Ucpěte dvířka kamen a zakryjte podlahu

Saze jsou velmi drobné a tak není nic výjimečného, že mohou jednoduše uniknout skrz váš kotel na vaši podlahu. I proto doporučujeme dobře ucpat dvířka samotného kotle, stejně jako doporučujeme okolo kamen rozprostřít igelitovou fólii. Jednoduše tak eliminujete jakékoliv budoucí znečištění, které může s radou, jak vyčistit komín, přímo souviset.

Naplánujte si, odkud budete komín čistit

Ano, i to je třeba mít promyšleno, jelikož možných vstupů ke komínu je hned několik. Pokud se podíváme na hlavní metody, můžete čistit:
·         Ze střechy
·         Z půdy
·         Zespodu
Dále mějte připraveny všechny potřebné nástroje. Pokud se budete pohybovat ve výškách, je určitě nezbytností, abyste je měli pevně připnuty třeba k opasku. Nebude tak hrozit jejich pád a tedy i poškození. Pokud si sami na práci netroufáte, nemusí být problém vzít si někoho v ruce. Co také doporučujeme, to je zcela přirozeně kvalitní jištění, které vás ochrání v případě jakéhokoliv pádu. Bezpečnost při čištění komínu rozhodně nepodceňujte.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: čištění, komín

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme