Reklamní pozice premium odkaz

Návod, jak vyčistit komín 2/2

Návod, jak vyčistit komín 2/2

Ilustrační foto

Čistěte shora dolů

Jste u vrcholu komínu? Pokud ano, pomalu do něho spouštějte provaz se strojkem, nebo tyč s kartáčem. Zde nikam nespěchejte a postupujte tak, že je nejlepší nejprve vymést horní část komínu a potom část dolní. Pokud je komín silně znečištěný, můžete daný postup několikrát opakovat, dokud nejste s výsledkem spokojeni.

Jak vyčistit komín dokonale? Nezapomeňte na kouřovod

Ano, i ten je třeba náležitě a dokonale vyčistit. Ideální je ho odmontovat, sundat a následně ho vyčistit průtlačným kartáčem. Ideální je provést čištění někde venku, jelikož z roury se může během chvíle vyhrnout skutečně velké množství nečistot.

Vymeťte saze z kotle nebo kamen

Jste u poslední fáze, kterou je už jenom vymetení sazí z vašeho kotle nebo kamen. Jedná se hlavně o ty usazeniny, které do nich napadaly ze spodní části komína. Jakmile máte i ty definitivně odstraněny, můžete si být jisti tím, že vyčištění komínu je definitivně u konce a ten bude opět skvěle táhnout.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: čištění, komín, návod

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme