Reklamní pozice premium odkaz

Návod na opravu díry v zateplené fasádě 1/2

Návod na opravu díry v zateplené fasádě 1/2

Ilustrační foto

Odstranění uvolněné omítky

V současnosti se hojně využívá technologie zateplení polystyrénovými deskami. Ovšem velkou nevýhodou je, že přitahuje datlovité ptáky, kteří se starají o poškození fasády. Do otvorů pak zatéká voda do dutin – dojde k poničení zateplení, až ke ztrátě funkčnosti. Nejdříve se pusťte do odstranění uvolněných částí omítky a také výztužných vrstev, které už dobře nesedí. Zaměřte se také na odřezání roztřepených kousků tkaniny.

Oblepení díry

Pokračujte tak, že se díra vyfouká od prachu a jiných nečistot. Rovněž se zaměřte na vytření vody pomocí štětce. K oblepení díry přistupte tak, že se použije papírová páska – jde o to, aby se předešlo zašpinění při aplikaci pěny, jak se bude rozpínat po okolní omítkové ploše.

Vyplnění díry

Vyplňte díru PUR pěnou s expanzním účinkem. Konkrétně se pěna nafouká přibližně do půlky hloubky v otvoru. Foukání konejte od spodní části, aby se hmota mohla hnát k horní části a díra se tím pádem vyplnila dostatečně rovnoměrně. Počkejte několik dní a pokračujte s prací. Pěna se seřízne takovým způsobem, aby měla konec přibližně dva až tři milimetry pod vnějším povrchem omítky.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: oprava, návod, fasáda

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme