Reklamní pozice premium odkaz

Návod na opravu díry v zateplené fasádě 2/2

Návod na opravu díry v zateplené fasádě 2/2

Ilustrační foto

Nanesení omítky

Po seříznutí se díra zase oblepí papírovou páskou, přibližně ve vzdálenosti tří milimetrů od hrany díry. Omítka se nanese špachtlí. Pokračuje se přitlačením omítky pomocí hladítka. Povrch hladíte tak, aby se docílilo pěkné roviny a co nejlepšího vzhledu. Nová omítka by se měla co nejvíce podobat starší – barevným odstínem. K vyhlazení si vezměte filcové hladítko, které má měkký okraj.

Zarovnání okrajů

Jakmile srovnáte omítku, okamžitě odstraňte papírovou pásku. Dejte se do zarovnání okrajů plochy pomocí hladítka. V případě, že se jedná o světlejší povrch, bude snadnější docílit lepšího zamaskování opraveného místa.

Nástřik dravců na fasádu

K poškození zateplených fasád dochází nejčastěji kvůli ptákům, kteří zde vyklovají díry. Jakmile se opraví vyklované díry v izolační vrstvě fasády – nejprve se vyplní izolací vzniklé dutiny, potom se přetáhne izolace pomocí armovací směsi a využije se probarvená omítka podle potřeby, nastříkají se pomocí šablony dravci na fasádu, čímž je zaručena vyšší ochrana proti dalšímu vzniku děr. Datlovití ptáci se uchylují k poškozování fasád hlavně tam, kde mají nedaleko vysoké stromy. Zateplení můžete předem ochránit třeba pomocí vložení drátěného pletiva s malými oky přímo pod povrch omítky. Zkusit se dá i oplechování nároží nebo obložení deskami z plastu.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: fasáda, oprava, návod

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme