Reklamní pozice premium odkaz

Jak na stavbu zdi z pórobetonových tvárnic 2/2

Jak na stavbu zdi z pórobetonových tvárnic 2/2

Ilustrační foto

Základ první řady

Před vlastním založením první řady je dobré udělat hydroizolaci pomocí penetračního nátěru nebo lepenky. Pokládka první řady se dělá přímo na sucho, jestliže je základ rovný, anebo můžete do cementové malty či do mrazuvzdorného lepidla. Po položení základní vrstvy se kladou na sucho další vrstvy. U stavby plotu se přidává další výztuž – cca s průměrem do 10 do 20 mm, v délce rovnající se výšce sloupků či plotu.

Průběh stavby

Další řady stavte za použití lepidla určeného na spojování pórobetonových tvárnic. Nezapomeňte stavit zeď ve vodováze a důležité také je, aby byla zeď kolmá.

Další tipy

Pořádně si přečtěte, kolik nanášet lepidla. Málo nemusí stačit, ale častější problém je jeho nadměrné nanášení. Tvárnice na něm pak moc "plavou" a vy pak budete mít problém s další stavbou, než do zaschne.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: stavba, zeď

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme