Reklamní pozice premium odkaz

Podle čeho vybrat stavební firmu

Podle čeho vybrat stavební firmu

Ilustrační foto

Výběr stavební firmy byl odjakživa alchymií, která v posledních letech přerostla téměř do umělecké branže. Živnost na stavební práce má kde kdo, takže zorientovat se v nabídce není jednoduché. Čím se řídit?

Reference

Reference od spolehlivé osoby jsou jednoznačně jednou z nejlepších indicií. Přesto jenom na reference nelze spoléhat, zejména pokud je jenom jedna. Firma mohla mít světlou chvilku nebo se zhoršit. Roli tedy hraje i stáří reference...

Cena

Cena je důležitá v první řadě, alespoň se tak říká. Ovšem vždy byste si měli nechat udělat cenovou nabídku od vícero dodavatelů. Tím si uděláte nějaký obrázek o cenové relaci. Jakkoliv velký výkyv, ať již jakýmkoliv směrem, je podezřelý.

Ochota

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. To může platit, ale také nemusí. Proto buďte vždy obezřetní a nenechte se stylem jednání extrémně ovlivnit.

Dodací lhůty

Pokud může firma nastoupit druhý den, je možné, že nemá moc práce. A je otázkou, o čem to vypovídá. Extrémní přetížení zase může zvyšovat riziko, že nemusí mít dobrou koordinaci práce nebo na vás nebude mít čas. Takže i zde je důležité si udělat obrázek u vícero firem.

Historie firmy

Pokud firma dlouhodobě staví a je na stavebním trhu mnoho let, zvyšuje to záruku kvality, než u nově vzniklých společností. Ale ani to nemá cenu přeceňovat.

Autor: Redakce

Autor fotografie/zdroj fotografie: Obyvame.cz

Štítky: stavba, rekonstrukce

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách Obyvame.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste si měli ověřit nebo je vhodné je konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel Obyvame.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách -Obyvame.cz.

Z dalších webů vybíráme